Czy należy wykonać USG przy bólu pod żebrami?

Witam serdecznie! Od około miesiąca odczuwałam silne kłucie pod lewym żebrem. Lekarz stwierdził, że jest to kolka jelitowa bez żadnego badania. Przepisał mi Kreon 25000 i Tribux forte. Nie biorę tych leków gdyż dolegliwości ustąpiły samoistnie. Czy przy takich objawach nie jest konieczne przynajmniej usg? Czy brać te leki pomimo ustąpienia jak na razie bólu?

Lek. Michał Lenard

Nie ma potrzeby wykonywania USG, tym bardziej, że objawy ustąpiły. Sugeruję stosowanie leków zaleconych przez swojego lekarza. Pozdrawiam!