Czy należy wykonać zabieg elektrokonizacji szyjki macicy pomimo plamienia?

W związku z wynikiem badania histopatologicznego wycinków z szyjki: CINI/CIN II mam zaplanowany zabieg elektrokonizacji szyjki macicy. Jednak od pewnego czasu mam plamienia pozamiesiączkowe. Lekarz stwierdził, że plamienia są głównie skutkiem szybkiej utraty wagi (od lutego schudłam ok. 6,5 kg). Chciałabym spytać, czy jeśli plamienia nie ustąpią do czasu planowanego terminu zabiegu powinnam się na ten zabieg zgłosić? Czy plamienia są przeciwwskazaniem do zabiegu i powinnam przesunąć jego termin?

Plamienie nie powinno być problemem przy elektrokonizacji ,ale ostateczną decyzję podejmie ginekolog po zbadaniu pani w dniu zabiegu. Proszę cierpliwie czekać i nie denerwować się.

Witam , proponuje być pod opieką DOBREGO ginekologa! Objawy opisane przez Panią wymagają stałej kontroli dobrego ginekologa!!! z.żurawski