Czy należy zastosować kwarantanne w kontaktach z noworodkiem w przypadku powrotu z Indii?

Witam, w połowie listopada mam planowany termin porodu. NIedawno dowiedzaiałam się, że moi rodzice zarezerwowali sobie wyjazd w lutym do Indii. Czy w trakcie szczepień oraz po powrocie z Indii powinien być jakiś okres kwarantanny w kontaktach z malutkim dzieckiem??

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze powinien /może być wymagany , najlepiej zapytać lekarza medycyny tropikalnej lub chorób zakaźnych gdzie zapewne rodzice będą się szczepić