Czy należy zdjąć hybrydę przed zabiegiem chirurgicznym?

Witam. W najbliższych dniach bede mieć wykonywany zabieg usunięta guza na ścięgnie, a dokładnie na dłoni. Będzie to zabieg w szpitalu o jednodniowym pobycie ze znieczuleniem miejscowym. Proszę o informację czy nie powinnam mieć paznokci hybrydowych? Taka informacje wyczytalam w internecie. Zatem proszę o informację czy paznokcie powinny być czyste bez żadnego manicure.

Dzień dobry, jeżeli podczas zabiegu będzie miała Pani założony pulsoksymetr, jego odczyt może być błędny z uwagi na kolor paznokci. W takim przypadku lepiej być przygotowaną i zdjąć manicure przed planowanym zabiegiem. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.