Czy należy zmienić drucik w aparacie ortodontycznym?

Dwa dni temu miałam zdjęty stały aparat ortodontyczny z dolnego łuku. Pani doktor założyła mi aparat retencyjny, drucik przyklejony od strony języka i dzień po założeniu drucik strasznie zaczął mi przeszkadzać, mam wrażenie że odstaje i pomiedz zębami a nim jest przerwa w jednym miejscu, a do tego czasu zdążył poranić prawą stronę języka. Moim pytaniem jest czy zignorować to i czekać aż język się przyzwyczai czy umówić się na wizytę do pani doktor?

Witam, powinna się Pani udać do lekarza prowadzącego. Może konieczne będzie tylko zalanie jakiegoś fragmentu specjalnym materiałem, aby zapobiec ranieniu języka. Jednak mogło również dojść do przerwania drutu retencyjnego, wtedy niestety zagrożone są efekty powstałe w leczeniu. Pozdrawiam