Czy należy znowy wykonać zabieg nacięcia ropnia?

Witam, mam problem z ropniem okoloodbytowym u mojego 4-miesiecznego synka. Pierwszy zabieg nacinania i czyszczenia ropnia w znieczuleniu ogolnym mial dwa miesiace temu. Drugi taki sam zabieg z tym ze poglebienie naciecia i zastosowanie antybiotyku amikin przeciwko gronkowcowi mial 3 tyg temu gdyz nadal pojawiala sie ropa. Teraz obmywajac dziecko w korze debu i riwanolem znow widze zbierajaca sie rope, a rana jest juz zamknieta. Czy gromadzenie sie ropy jest normalne? Czy znow zabieg?

Niestety w takim przypadku pewnie będzie wymagany kolejny zabieg czyszczenia ropnia. Ropa nie może gromadzić się pod zamkniętą, wygojoną raną po nacięciu ropnia.