Czy należy zrezygnować z oleju sojowego w ciąży?

Witam. Mam pytanie odnośnie oleju sojowego stosowanego w ciąży? Badania wskazują,że ma działanie estrogenne a jest on w składzie np witamin lub kosmetykó dla kobiet w ciąży. Czy należy unikać takich produktów?

Witam, w związku z działaniem estrogennym produktów sojowych specjaliści zalecają w celach zapobiegawczych ich wyeliminowanie z diety kobiet w ciąży. Olej sojowy proponuję zamienić np. na olej lniany (do stosowania na surowo), oliwę z oliwek, olej rzepakowy, olej z pestek winogron, olej z pestek dyni czy orzechów włoskich (do stosowania na surowo). Pozdrawiam.