Czy napadowy kaszel i ból gardła mogą być spowodowane alergią?

Witam.od ok tygodnia męczy mnie suchy ,napadowy kaszel.Lekki ból gardła czy raczej podrażnienie kaszlem.Innych objawów infekcji ,brak.Zastanawiam się czy to pierwsze symptomy alergii,bo zawsze rozpoczynała się swędzeniem uszu ,oczu i katarem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Bez badania lekarskiego nie da się postawić diagnozy, objawy mogą być spowodowane infekcją wirusową, alergicznego podłoża nie można jednak wykluczyć.
Pozdrawiam