Czy napady chudnięcia mogą oznaczać anoreksję?

Dzien dobry mam 37 lat od kilkunastu lat walcze z swoim uzaleznieniem podejzewam ze choruje na anoreksje niewiem nigdy nie bylo to diagnozowane rodzice lekcewazyli ten problem .mam takie dziwne napady chudniecia niejedzenia mam czasami zmuszam sie aby zjesc pul kromki chleba albo troszeczke obiadu mam poczucie winy ze zjem kawaleczek cukierka szukanie jak najmniejszy kalorycznych produktuw chec kupywania lekuw odchudzajacych przeczyszczajacych .czy to jest mozliwe Kinga Sz.

Z Pani opisu wynika, że może to być zaburzenie odżywiania. Sugeruję nie zwlekać i po poradę udać się do poradni zajmującej się zaburzenia odżywiania, dobrego psychodietetyka lub psychologa. Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę zdrowia.

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie zwlekać i udać się na konsultację i po pomoc do Poradni leczenia zaburzeń odżywiania.

Proszę pozwolić sobie na troskę i zadbanie o samą siebie.

Z wyrazami życzliwości,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Zaburzenia odżywiania mają związek z potrzebą wzmożonej kontroli, której deficyty doskwierają nam w innych obszarach funkcjonowania. Bardzo ważne, aby usunąć te deficyty i nie szukać ich kompensacji w próbach nadmiernej kontroli wagi. Zachęcam Panią do zmierzenia się z tymi trudności w pracy z psychologiem, który specjalizuje się w tym zakresie. Pozdrawiam.

Witam Panią,

Niestety ale muszę stwierdzić, że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania.
Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia, często kończy się to wymiotami lub całkowitym głodzeniem się drugiego dnia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Z pewnością nie powinna Pani już chudnąć!!! Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk