Czy napady głodu mogą byc objawem insulinoodporności?

Dzień dobry, niedawno dowiedziałam się że mam insulinooporność (potwierdzoną badaniami). Na dodatek choruję na hashimoto i niedoczynność tarczycy. Powoli chcę wdrożyć dietę, biorę Siofor 500 x3 dziennie. Moim problemem są napady głodu przy których występują męczące nudności. Czy to może być objawem insuliooporności? Czy to właśnie przez nieprawidłową dietę mogą występować wspomniane dolegliwości? Jak sobie z nimi radzić do czasu aż dieta przyniesie pożądane efekty?

Witam serdecznie,
oczywiście zarówno niewłaściwa dieta jak i insulinooporność mogą być przyczyną napadów głodu. Przy insulinooporności nie możemy dopuszczać do nagłych skoków cukru. Dieta jest tu bardzo ważna!! Powinna Pani dbać o to aby znalazły się w niej produkty o niskim indeksie glikemicznym.
Koniecznie należy zastosować indywidualny jadłospis ułożony przez dietyka.

Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk