Czy napady kaszlu są oznaką silnej nerwicy?

Mam silna nerwice ostatnio lekarz zaczal podejrzewać astme przez napady kaszlu i dusznosci. Do tej pory byly one znosne i nie czeste ale odkad mi zasugerowal ta astme duszę sie na kazdym kroku, boje sie ze sie udusze, ze dostsne anafilaksji itd badania mam dopiero za tydzien, co robic ? Czy to mozliwe ze to wszystko jest tylko w mojej glowie? Boje sie nawet napic melka czy wziac aspiryne na bol glowy bo czytalam ze to moze zabic a to ze nie mialam nigdy uculenia nie oznacza ze nie moge go nabyc?

Witam, czy korzysta Pani z psychoterapii? Warto porozmawiać o swoich obawach z psychologiem. Być może ma Pani astmę, badania potwierdzą lub wykluczą podejrzenia, ale proszę zwrócić uwagę, że objawy nasiliły się gdy lekarz zasugerował że może być Pani chora. Przewlekły kaszel może mieć podłoże psychogenne. Jeśli chodzi o reakcje alergiczne, wstrząs anafilaktyczny, to czy jest Pani na coś uczulona, czy w rodzinie pojawiała się alergia? Może Pani ten temat również poruszyć na wizycie u lekarza. Proszę również skorzystać z pomocy psychoterapeuty (https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne). Pozdrawiam