Czy napady lęku mogą świadczyć o SM?

Zacznę od tego iż borykam sie z napadami lęku . Paniczny lęk Np. Przed wychodzeniem z domu . Od zawsze tez wmawiam sobie różne choroby .Jednak od pewnego czasu zauważyłam niepokojące objawy. Ból kręgosłupa najśliczniejszy po przebudzeniu , dodatkowo uczucie przechodzącego zimna przez nogi i ręce , jakby dreszcze . Byłam u lekarza pierwszego kontaktu , zlecił podstawowe badania krwi oraz mocz . Stwierdził ze w organizmie nie ma żadnego stanu zapalnego .Nie wiem co teraz robić . Boje sie ze to SM

Opisane objawy mogą mieć źródło emocjonalne, lękowe, bardziej niż somatyczne (spowodowane realna chorobą fizyczną). Jeśli badania nic nie wykażą, lekarz powinien skierować do psychologa na psychoterapię.