Czy napady złości to jakaś choroba?

Mam wielki problem. Od jakiegoś czasu mam napady złości. Zastanawiam się co to jest. Złoszczę się bez powodu. Najpierw jestem wesoła, śmieję się, a 5 minut później mój nastrój ulega zmianie i się złoszczę. Co to jest? Czy muszę z tym iść do jakiegoś lekarza?

Witam!

Wahania nastroju mogą być wynikiem działania hormonów. Jesteś w końcowej fazie wieku dojrzewania, wkraczasz w dorosłość. Możesz mieć z tego powodu problemy z kontrolą i wyrażaniem emocji. Nie oznacza to, że możesz wyładowywać na otoczeniu swoją złość. Lepszą metodą jest poznanie własnego wnętrza, mówienie na bieżąco o tym, co przeżywasz.

Kiedy będziesz od razu rozwiązywać problemy i nie będziesz gromadziła w sobie emocji, to również nie powinnaś mieć problemu z nagłymi wyładowaniami ich. Warto też, byś skorzystała z treningu lub warsztatów pracy grupowej. Jest to doskonała lekcja wyrażania oraz odbierania emocji.

Pozdrawiam

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego określi przyczynę, będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Napady zlosci same w sobie nie sa choroba. Jednak moga byc objawem roznych trudnosci np. problemow z radzeniem sobie z emocjami. Zajmuja sie tym psychologowie i psychoterapeuci. Udaj sie do psychologa, uzyskasz wsparcie, wyjasnienie, bedziesz spokojniejsza.
Pozdrawiam.

Witam,

napady nieuzasadnionej złości mogą oznaczać, że nie radzi sobie Pani z emocjami. Jest Pani w takim momencie życia, że duże znaczenie mogą tutaj mieć także hormony. Jednak może Pani spróbować opanować problem sama, przyjrzeć się sobie, swoim emocjom. Warto także przyjrzeć się, czy komunikuje Pani innym co czuje, co się Pani podoba/nie podoba na bieżąco, czy też dusi to w sobie i potem wyrzuca w najmniej odpowiednim momencie.

Może Pani spróbować nawet najprostszych technik medytacji, w celu wyciszenia umysłu, przyjrzenia się swojemu życiu, emocjom mu towarzyszącym, może to pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie napadów złości.

Gdyby to nie skutkowało, zawsze może Pani skonsultować się z psychologiem i razem zdecydujecie, czy w Pani przypadku zasadne będzie rozpoczęcie psychoterapii, czy też konsultacja będzie wystarczająca.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Dzień dobry, trudno odpowiedzieć czy ma pani udać się do lekarza. Jeżeli pani zachowania panią niepokoją, uważa pani że przekraczają normę, utrudniają codzienne funkcjonowanie zachęcam do kontaktu ze specjalista (psychologiem lub lekarzem psychiatrą). Pozdrawiam.