Czy napoje energetyczne szkodzą sercu?

Witam czy napoje energetyczne szkoda na serce ? Jeżeli tak to wiało sposób ? Jeżeli ktoś pije 2 dziennie to jakie może mieć to skutki za Np 2-4 lata ?

Rozumiem, że pije Pani napoje energetyczne. żeby się pobudzić. W związku z tym radzę zastąpić je kawą lub zieloną herbatą, bo te napoje są super zdrowe i również mocno pobudzają przez zawartość kofeiny i teiny. w energetykach oprócz kofeiny jest przede wszystkim duża zawartość cukru oraz sztucznych substancji smakowo-zapachowych - dlatego są takie atrakcyjne organoleptycznie, ale równocześnie rujnują nasze zdrowie. Nie wiem, dlaczego boi się Pani o swoje serce, bo najpierw zacznie Pani mieć problemy z insulinoopornością, problemami ze snem, stanami depresyjnymi z powodu uzależnienia. Czy można się zastanawiać, czy poniesiemy konsekwencje pijąc 0,5 l coli dziennie? podobnie jest z napojami energetycznymi. Pozdrawiam

Dzień dobry,

napoje energetyczne szkodzą sercu, ale także bardzo obciążają przewód pokarmowy.
U każdego czas reakcji ( osłabienia danego narządu ) jest indywidualny. Z tego względu zaleca się spożywanie tego typu produktów sporadycznie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga