Czy naprawdę nie da się już uratować tych ząbków?

Dzień dobry , moja 3 letnia córka ma problem z górnymi jedynkami i dwójkami , ząbki od małego już miały osad później zaczeły zmieniać barwę , teraz są w kolorze szaro żółtym , lapisowanie bezbarwne miała od dawna i tak nie pomogło , od kilku dni w dwóch ząbkach (1 i 2) pojawiła się ropa nad nimi , stomatolog stwierdził że niestety górne jedynki i dwójki trzeba usunąć , czy naprawdę nie da się już uratować tych ząbków ? Córka ma dopiero 3 latka czy nie spowoduje to że zęby stałe wyjdą krzywe ? Czy jeśli wyrwiemy jej teraz te ząbki mleczne to czy stałe wyrosną jej szybciej ? Z góry Dziękuje za odpowiedź..

Jeżeli jest taka diagnoza to należy je usunąć.Ząbki będące w stanie zapalnym mogą narobić więcej szkody niż pożytku.Nie ma bezpośredniego przełożenia ; jeżeli mleczaki są super to stałe też takie będą i odwrotnie.