Czy naprawdę tak ciężko jest przyznać się do związku?

Spotykam się z pewnym mężczyzną prawie rok. Znamy się natomiast już 6 lat. Jest nam razem bardzo dobrze. Spędzamy wspólnie dużo czasu. Martwi mnie jednak, że on nie powiedział o niczym swoim rodzicom. Wiem, że jest dorosły i nie musi się nikomu "opowiadać". Przykro mi jednak, że jego rodzina nie wie nawet, że on się z kimś spotyka. Po rozmowach stwierdził, że nie lubi się afiszować i kiedyś mnie przedstawi, ale nie wie czy będzie to za miesiąc, rok czy 10 lat. Czy naprawdę tak ciężko jest przyznać się do związku?

Dzień dobry,
Niestety nie znamy powodu jego zachowania i w tym miejscu można postawić tylko kilka hipotez np. obawia się, że Pani nie przypadnie im do gustu; ma negatywne doświadczenia z przeszłości w związku z krytyką partnerki/ - nerek ze strony rodziców; jest skryty i krępuje go rozmowa o tym; nie ma wobec Pani poważnych zamiarów itd. Doradzałabym powracanie do tego tematu i próbę uzyskania informacji u źródła. Mam nadzieję, że w przyszłości wszystko się zmieni i być może nie ma powodu do obaw.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/