Czy narkoza do usunięcia migdała u 4-latki nie będzie miała ujemnego wpływu na dalszy rozwój?

Witam wnuczka lat 4 zaraz po urodzeniu miała zabieg usunięcia cysty pod narkozą,w wieku 2 lat usunięto 3 migdał również pod narkozą.Okazało się,że migdał odrósł (widocznie nie wszystko zostało usunięte).Czy następna narkoza potrzebna do usunięcia migdału( zalecenie lekarza) nie będzie miała ujemnego wpływu na dalszy rozwój.Czy wykonuje się takiemu dziecku zabieg usunięcia migdału z miejscowym znieczuleniem?Jeśli tak może ktoś podpowie gdzie.

Usuwanie migdałka trzeciego jest dosyć nieprzyjemnym i bolesnym zabiegiem w znieczuleniu miejscowym. Tym bardziej, że będzie to powtórny zabieg. Nie polecam.