Czy narośl z lewej strony krtani może wskazywać na nowotwór?

Witam! Chcialbym poprosić o konsultacje bo nie wiem co robić. Mam 23 lata.Na przelomie kwiecień-maj, jakims trafem pod palcem wykrylem małą narośl z lewej strony krtani. Narosl byla bardzo mała nieprzesuwalna, twarda i ruchoma razem z krtania.Bylem w strachu poszedlem kilka dni pozniej do laryngologa ktory przebadal patrzac lusterkiem do krtani twierdzac ze nic tam nie ma, pod palcem z zewnetrzej strony tez nic nie mogl znalezc gdyz bylo to bardzo male. Z czasem zrobilem prywatnie USG szyi byl to lipiec, mowiac Panu doktorowi o tej narośli i w ktorym miejscu sie znajduje przebadal mnie dokladnie mowiac ze nic tu nie widzi. Ucieszylem sie i dalem spokoj jednoczesnie kontrolujac ta narosl co do rozmiaru. Koniec sierpnia powtórka USG i wyniki bardzo dobre ( nic nie ma). Później wraz z koncem pazdziernika zapisalem sie na USG 16 listopada po raz trzeci poniewaz od maja delikatnie sie powiekszalo i teraz bylo wielkosci wyłuskanej pestki slonecznika czyli podluzne i waskie. Mialo to moze z 2mm na 4mm. Badanie nadal nie wykazalo zadnych zmian wyniki bardzo dobre. I Pytanie czy mam cos z tym robic dalej? I czy USG wykazalo by cos nie tak? Boje sie ze to jakiś guz rakowy na krtani a mam dopiero 23 lata okolo 4-5 lat palilem papierosy z przerwami. Nie wiec vo mam robic a boje sie. Prosze o konsultacje

Nie da się włożyć palca do krtani, nie bajeruj. W tym wieku u ludzi mało pijących i mało palących nie spotyka się raków krtani i gardła. Jeżeli masz problem to przyjedź kiedyś na czczo na badanie krtani i gardła w torze wizyjnym i w powiększeniu.