Czy nasienie mogło wydostać się z prezerwatywy?

Witam! Znam kalendarzyk swojej partnerki. W okresie dni płodnych jestem bardziej ostrożny i kończę wytryskiem poza nią, mimo że mam prezerwatywę zawsze. Ostatnio po pobycie w Anglii jej cykl przesunął się o 6 dni do przodu, o czym zapomniałem. Mieliśmy stosunek już miesiąc po wizycie w Anglii. Stosunek według starego cyklu wypadał w dni niepłodne, ale wg cyklu po Anglii wypadał w przedostatni dzień płodny. Gdy zdejmowałem prezerwatywę już po stosunku, zobaczyłem nasienie przy podstawie penisa. Mój orgazm był lekko wydłużony i wydawałoby się więcej nasienia, ale w prezerwatywie była objętość taka jak zawsze mniej więcej. Wewnętrzna strona prezerwatywy była delikatnie pokryta nasieniem. Prezerwatywy zawsze pasują mi pod kątem rozmiaru i zastanawiam się, czy podczas wydłużonego orgazmu ruchy partnerki nie zepchnęły nasienia bliżej podstawy i czy część nasienia mi nie umknęło, a jeśli umknęło, to jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w takim przypadku?

Witam!
W opisanej sytuacji trudno ocenić całkowite ryzyko zapłodnienia ze względu na bardzo ogólne informacje. Jednakże można powiedzieć, że ryzyko zapłodnienia jest istotne w przypadku wydostania się nasienia z prezerwatywy podczas penetracji. Proponuję poczekać do terminu spodziewanej miesiączki. W przypadku braku krwawienia miesięcznego należy wykonać test ciążowy (wiarygodny już po 14 dniach od stosunku). W tej chwili naprawdę nic więcej nie można powiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie!