Czy następuje jakaś zmiana w wyglądzie guza?

Przypadkowo wykryto u mnie w nerce guza USG, potwierdzono przez TK i RM-11mm.Lekarze stwierdzili,że nie mogą ocenić na 100 % jego charakteru zalecili za 3 mc wykonać ponowne badanie, które stwierdzą czy następuje jakaś zmiana w wyglądzie guza.Jeżeli tak zalecają wycięcie jeśli nie obserwacje co jakiś czas. histopatologia jest możliwa ale trzeba by wyciąć część lub całą nerkę i wtedy go zbadać.- a może guz jest łagodny.Czy dobry będzie to tryb leczenia, czekanie tych 3 mcy? czy go wyciąć?

Witam serdecznie,

W takich przypadkach najlepiej zrobić biopsję BACC. Ale decyzja należy do lekarza prowadzącego, ponieważ on na podstawie informacji klinicznych decyduję o postępowaniu. Dlatego proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego a jeśli ma Pan pytania i wątpliwości to sugeruję porozmawiać ze swoim lekarzem.

Pozdrawiam.