Czy nastolatkowi w wieku 16 lat zaszkodzi wypicie 3-4 kaw?

Czy nastolatkowi w wieku 16 lat zaszkodzi wypicie 3-4 kaw tygodniowo z mlekiem ?

Nalezy sobie zadać pytanie w jakim celu wypijana jest kawa - jeżeli chodzi o kwestię pobudzenia to proponuje parzenie zielonej herbaty liściastej przez krótki czas. Kawa niestety zakwasza organizm, wpływa na układ krążenia jak i perystaltykę jelit. Nie zaleca się picie kawy w większej ilości niż 1-2 filiżanki dziennie, natomiast 3-4 kawy w tygodniu, nie za mocne nie wydają się być problemem. Jednak wszystko zależy od tego czy nastolatek jest zdrowy i w jakim celu pije kawe.