Czy nasz związek po zdradzie będzie taki jak dawniej?

Mój mąż zdradził mnie, a dowiedziałam się o wszystkim sama. Okłamywał nie na każdym kroku - ja pracowałam po 16-godzin dziennie w naszym gospodarstwie handlowym, a on twierdził ze ma dużo do rozwożenia na nasze sklepiki towaru, co było nieprawdą - spotykał się z kobietą, z która kiedyś był, chociaż jesteśmy małżeństwem od 16-lat, mamy dwoje dzieci.

Myślałam, że jest między nami wszystko w porządku, ale się myliłam - mam męża o dwóch twarzach i chyba go jednak nie znam... Wiem co prawda jak ta kobieta wygląda ze zdjęcia, ale osobiście jej nie znam, ale widzę ją teraz wszędzie, w snach, mam koszmary, nie mogę spać. Nie mogę pracować - cały czas o tym myślę, wpadam w histerię. Kocham męża, ale nie mam już żadnego zaufania do niego. Może to wydaje się wyolbrzymione, ale ja naprawdę nie wiem co robić, nie mam żadnej kontroli nad mężem i nie wiem czy dalej z tą kobietą jest.

Proszę o poradę. Chcę wiedzieć jak powinna postępować kobieta mająca 34 lata w takiej sytuacji. Dziękuję i czekam na odpowiedź. Lusi

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Myślę, że twój problem nie tyle polega na Tym, że nie wiesz co byś chciała zrobić, a na tym, że boisz się coś zrobić. Piszesz, że nadal bardzo kochasz męża. Zostałaś jednak bardzo przez niego zraniona i oszukana. Wiesz, że nie chcesz aby Twoje życie w tym związku tak dalej wyglądało.

Zdrada nie zawsze oznacza koniec relacji małżeńskiej. Zdarza się, że małżeństwa potrafią przetrwać taki kryzys i być ze sobą po zdradzie. Do tego jednak muszą być spełnione pewne warunki. Zdrada nie może nadal trwać, a Ty musisz mieć możliwość zaufania swojemu mężowi na nowo. Musisz też wiedzieć, że Twojemu mężowi zależy na tym, abyś mu wybaczyła.

Z tego co piszesz, te warunki nie są póki co spełnione. Po tylu latach małżeństwa, bardzo trudno Ci samej w takiej sytuacji zadziałać, dlatego polecałabym wybrać się do psychoterapeuty zajmującego się problemami w związkach. Potrzebujesz mieć kogoś, kto Cię wesprze bez względu na to, jak Ten związek się zakończy.

Serdecznie pozdrawiam