Czy natłuszczanie skóry po zabiegach kwasem glikolowym jest wskazane?

Czy po zabiegach kwasem glikolowym 30 i 50% mogę używać kremu na noc do cery trądzikowej a na dzień krem nawilżający? Nie wysusze sobie tym skory? Zostało mi trochę zaskornikow otwartych i zamkniętych z którymi muszę walczy a nie wiem czy mocne natłuszczanie skory po kwasach jest tak naprawdę wskazane i nie mogłabym podzielić zadań moich kremów? Dodam ze moja skóra jest gruba i nie reaguje luszczeniem po zabiegach.

Witam serdecznie,
zwykle po zabiegach złuszczania kwasami profesjonaliści zalecają odpowiednią pielęgnację domową. Ogólnie konieczne jest nawilżanie skóry, aby ułatwić złuszczanie naskórka. Krem do cery może nie być wskazany, zwłaszcza jeśli posiada kwasy w swoim składzie.

Pozdrawiam,
ES

Dzień dobry,

Po tego typu zabiegach najlepiej stosować kremy nawilżające. W gabinetach i aptekach znajdzie Pani całą gamę produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry po peelingach chemicznych.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska