Czy natrętne myśli, problemy z koncentracją i pamięcią mogą być spowodowane spożywaniem alkoholu?

witam pilam alkohol wiele lat codziennie , z czasem czulam sie coraz gorzej mialam silne leki ataki paniki bylam nerwowa. od roku niepije lecz dalej dziwnie sie czuje mecza mnie natretne mysli mam problemy z koncentracja i pamiecia . czy takie stany sa spowodowane piciem ?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Tak, regularne/długotrwałe spożywanie dawek alkoholu upośledza funkcjonowanie poznawcze (pamięć/koncentracja/uwaga).

Podsumowując, widziałabym to tak, by skontaktowała się Pani osobiście z Lekarzem pierwszego kontaktu, celem kontrolnej oraz szczegółowej diagnostyki (m.in. neurologicznej) celem optymalnej regeneracji organizmu.

Zachęcam Panią do rozważenia, by podjąć terapię.

Wspieram Panią mentalnie, życząc Pani tylko pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605