Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy naturalna wazektomia istnieje?

Witam. Czy istnieje cos takiego jak naturalna wazektomia? Moj maz zostal tak zdiagnozowany jako 19 latek czy to wogole mozliwe.
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Istnieje coś takiego jak wrodzony brak nasieniowodów. I to prawdopodobnie mieli na myśli lekarze, którzy postawili taka diagnozę. Jest to zjawisko bardzo rzadkie, ale "na kogo wypadnie na tego bęc" - może zdarzyć się każdemu mężczyźnie.
Kolejną "samoistną" przyczyną całkowitego braku (azoospermia) plemników w ejakulacie (wytrysku) może być przebyte w przeszłości zakażenie w obrębie narządów płciowych. Takie hipotetyczne zakażenie mogłoby doprowadzić do wtórnego zarośnięcia (zatkania) dróg wyprowadzających plemniki i w efekcie do azoospermii (czyli całkowitego braku plemników w ejakulacie).
W obu przypadkach mężczyzna może produkować zdrowe plemniki, które można by pozyskać bezpośrednio z jąder i wykorzystać w technikach wspomaganego rozrodu (np InVitro - a dokładniej - w ICSI)
Ale zanim zaczniecie kosztowne działania - w diagnostyce należałoby najpierw zacząć od badania nasienia na obecność plemników. Jeżeli ich nie ma to pozostają dalsze badania andrologiczne, najlepiej w konsultacji z lekarzem zajmującym się niepłodnością męską: wywiad, badania hormonalne, USG jąder, może nawet badania genetyczne.
Podsumowując - należy zbadać nasienie, jak nieprawidłowe to skierować się do jednej z klinik leczenia niepłodności - tam zawsze maja specjalistę od męskich spraw.

lek. Robert Kulik
http://wazektomia.warszawa.pl
ZdrOva Praktyka Lekarska

Specjalista ginekolog. Zajmuje się andrologią, niepłodnością żeńską i ginekologią ogólną.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety