Czy nawracający ból żołądka oznacza nerwicę?

Nawracający praktycznie codziennie od dwóch miesięcy ból żołądka (po zjedzeniu jeszcze bardziej boli i osłabia), mdłości, ciągle osłabienie, ból głowy z zawrotami przy wstaniu ,brak energii oraz jakiej kolwiek siły. Mąż myślał że od picia piwa ale nawet nie pijąc jest tak samo. Zauważył że przy lekkim stresie zdenerwowaniu wszystkie objawy narastają bardziej. Czy to może być nerwica żołądka? Może są leki bez recepty żeby pomogły mu do czasu wizyty u lekarza ?

WItam, mąż powinien jak najszybciej wykonać gastroenteroskopię + colonoskopię. Jeżeli bóle żłąądka będą
coraz silniejsze powinien pojechać na ostry dyżur.
Na razie nie powinien, pić alkoholu, kawy i wody z gazem.
( jeżeli to z mlekiem) jeść tłustych rzeczy i smażonego.
Pieczowo białe.
Dostępne w aptece tabletki to pantoprazol, ale jak najszybsze
badanie jest najważniejsze !
Pozdrawiam

Dzień dobry. Bardzo prawdopodobne jest psychogenne źródło opisanych przez Panią objawów. Zachęcam jednak do kontroli lekarskiej ogólnego stanu zdrowia, aby wyeliminować przyczyny trudności po stronie medycznej. Kolejnym krokiem w takim przypadku jest psychoterapia. Farmakoterapia jest leczeniem wspomagającym i tylko w wybranych przypadkach. Zwłaszcza przy objawach żołądkowych wstrzymałabym się z dodatkowym obciążeniem dla układu trawienia spowodowanym przyjmowaniem leków. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/