Czy nawroty gronkowca w nosie trwają do końca życia?

Moja corka i ja jestesmy nosicielami gronkowca w nosie i na nosie czy to oznacza,ze bedziemy mialy nawroty do konca zycia i czy reszta naszej rodziny jest bezpieczna ? Wiem,ze od gronkowca mozna umrzec,ale naszego nie da sie wyleczyc zadnymi antybiotykami bo probowalysmy,nosy nas swedza w srodku i na wierzchu,czasami pojawiaja sie drobne zmiany.Jak sobie radzic ma codzien by nie dochodzilo do pogarszania stau naszego zdrowia/nosa? Skad sie mozna nabawic czegos tak okropnego ?

Po pierwsze jaki to gronkowiec? na skórze każdego człowieka żyje wiele gatunków gronkowców. Nawet gronkowiec złocisty. W większości złocisty w takim przypadku jest wieloleowrażliwy. U niektórych osób występuje kolonizacja stała lub czasowa. Jeżeli nie ma objawów chorobotwórczych to nie ma sensu z nim walczyć, wróci.