Czy Neosine działa dla dziecka tak jak Heviran?

Witam. Moja córka 1rok i 8 mies brała antybiotyk Sumamed forte 4 razy. Kaszel brzydko-mokry i katar pozostał. Za 2 dni przewiduję ospę wietrzną ponieważ córka starsza zachorowała 12 dni temu. Podaje jej Neosine 3x3,5ml aby łagodny był przebieg. Moje pytanie czy to nie zahamuje rozwoju choroby i nie da jej dobrej odporności na przyszłość. Czy Neosine działa tak jak heviran czy słabiej?

Aleksander Ropielewski

Zasada działania neosine i heviranu jest inna. Nie ma potrzeby chronić wydolnego immunologicznie dziecka przed infekcją ospy.