Czy nerwica jest uleczalna?

Witam. Mam 28 lat. Od 2 miesięcy mecze się z napadami lękowymi. Miałam dość trudny okres w swoim życiu i teraz wszystko mi wychodzi. Bardzo się boje tych ataków. Miałam robione badania serca echo oraz zakładany holter wszystkie wyniki wyszły dobre. Moje pytanie brzmi czy przez ataki może mi zacząć szwankować serce gdyż moje ataki wiążą się z szybkim biciem serca. Chodzę na terapię do psychologa jestem dopiero po dwóch wizytach. CY taka nerwica jest uleczalna? Jak długo trzeba chodzić na terapię by ataki minęły? Stosuje leki ziołowe gdyż nie chce brać żadnych depresantów. Czy mogę stosować nervoimx forte dłużej niż 3 tygodnie na ulotce pisze ze nie stosować dłużej niż 3 tyg. ?

Witam, zachęcam by skorzystać z konsultacji u psychiatry, który dopasuje Pani odpowiednio leczenie. We Wrocławiu polecam dr Krzysztofa Małyszczaka. Psychoterapia nerwicy jest bardzo pomocna, jeśli nawiąże Pani dobrą wspierającą więź z psychoterapeutą. Niektórzy wolą indywidualną terapię, inni - grupową.
Nerwica ma bardzo różne objawy, jednym z nich jest szybkie bicie serca, co wzmaga lęk. Warto się zaopatrzyć w dobre leki, ziołowe przy napadach lękowych nie pomogą niestety...

Pozdrawiam :)
Łucja Fitchman

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą zaburzeniom
lękowym i atakom paniki.
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów zarówno psychicznych jak
i somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk narasta i co raz trudniej go ujarzmić.
Zaburzenia lękowe i ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Długość trwania terapii zależy od nurtu, w jakim pracuje
Pana terapeuta. Są terapie krótkoterminowe i długoterminowe.
Tę kwestię proszę omówić ze swoim terapeutą.
Zachęcam Pana do kontynuowania psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl