Czy nerwica lękowa mogła przerodzić się w agorafobię?

Dzien dobry mam pytanie od 6lat mam nerwice lekowa pozniej doszła agorafobia leczylam sie przez 4lata bez zadnego skutki ... nie lecze sie juz choc zamierzam powrocic na terapie . Mije pytanie czemu majac nerwice nagle dostalam tez agorafobi???i czy to wszystko nie leczone moze przerodzic sie w schizofrenie ??? Czy jest w ogole taka mozliwosc ?prosze o odpowiedz

https://terapiaslomka.wordpress.com/

Witam,

zaburzenia lękowe należy leczyć systematycznie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, nieleczone nie ustępują samoistnie - problem się generalizuje i pogłębia.

Pozdrawiam serdecznie