Czy nerwica może być spowodowana nadmierną potliwością?

witam . Cierpię na nadpotliwosc . mam 23 lata jestem szczupły. ok przejdźmy do rzeczy . wiem że pocenie się jest objawem nerwicy ale czy nerwica może być spowodowana nadmierną potliwoscia ? . kolejne pytanie brzmi . czy jeżeli rzeczywiście problemem nerwicy jest nadpotliwosc to czy po wyłączeniu tej przypadłości nerwica zniknie ? pytam ponieważ mam do czynienia z tzw. błędnym kołem. polega ono na tym że gdy się poce to czuje się brudny ogólnie komfort jest ograniczony do minimum. co z kolei skutkuje ,tak myślę, stresem i poce się bardziej . będę wdzieczny za odpowiedź ps . mógłby mi ktoś powiedzieć czy w swojej karierze pomógł komuś,ale naprawdę pomógł pozbyć się problemów nerwiciwych ?

Witam
Spektrum objawów nerwicowych jest bardzo szerokie i nadmierne pocenie się również mieści się w tym spektrum, ale może mieć związek także z innymi chorobami ,/np. tarczycy, choroby neurologiczne/ dlatego wskazane jest badanie lekarskie aby zdiagnozować przyczyny potliwości i ustalić dalsze leczenie bądź terapię. W przypadku objawów nerwicowych najczęściej nadmierne pocenie się ma związek z emocjonalnymi problemami i dopiero dotarcie do tych problemów, rozkminowanie ich i uporządkowanie może spowodować ustąpienie potliwości, która jest reakcją na emocjonalne blokady. Proponuję zacząć do diagnozy i ustalić podłoże opisanego objawu a potem podjąć odpowiednie działania.
Pozdrawiam
Anna Szyda