Czy nerwica może objawiać się stanami chorobowymi przypominającymi grypę?

Dzień dobry, chciałem się zapytać czy nerwica może objawiać się poprzez uczucie początku choroby to znaczy stan podgorączkowy, ból gardła naprzemiennie z uczuciem przeszkody w gardle, ból - ucisk w klatce piersiowej, nadmierne pocenie się. Proszę o pomoc. Kamil

Witam,

Nerwica jest jednostką chorobową, która ściśle powiązana jest z objawami psychosomatycznymi, które mogą przybierać postać różnych objawów, w tym opisanych przez Pana: ucisk w klatce, uczucie duszenia w gardle czy nadmierne nienaturalne pocenie się. Zawsze radzę jednak na początek kontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, by aby przed postawieniem diagnozy o nerwicy, której leczenie w trakcie psychoterapii jest czasochłonne, wykluczyć jakieś dolegliwości stricte somatyczne.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Dzień dobry.

Proponuję wizytę u lekarza, który oceni stan fizyczny, a następnie u psychologa, który oceni stan psychiczny.

Życzę odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski