Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nerwica może powodować dodatkowe skurcze serca?

Witam.męczą mnie dodatkowe skurcze serca, miałem robionego holtera24h( kardiolog stwierdził bez zaburzeń rytmu)2x echo( wszystko ok tylko pogrubiały PPM ze śladową fala zwrotną do LK). .dodam że ćwiczę na siłowni 4x w tyg po 1,5 h .Mam stwierdzoną nerwicę lękową na którą się leczę. Ilość tych skurczy to 1-30 na dobę , zależy od dnia. zauważyłem że najczęściej dostaję ich jak sie zdenerwuje/ zestresuje pyt: czy te skurcze są niebezpieczne i czy nerwica może je powodować?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Takie kołatania serca i uczucie jego nieregularnej aktywności, po wykluczeniu przyczyn somatycznych, kardiologicznych, są objawem nerwicy i jako takim niegroźnym. Szczególnie, ze pisze Pan iż pojawiają się w sytuacjach stresowych, trudnych emocjonalnie, a zatem potencjalnie lekowych. Warto zatem by pracował Pan nad tym w psychoterapii.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień Dobry Panu,

Zarówno nerwica lękowa, jak również nadmierne przeciążenie organizmu ćwiczeniami na siłowni, mogą skutkować dodatkowymi skurczami serca, które są dosyć niepokojące wtedy, gdy występują.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia, Irena Mielnik-Madej aneris@op.pl

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy