Czy nerwica może powodować objawy jak przy zawale?

Kilka miesięcy temu kardiolog stwierdził u mnie nerwicę.Czy ta choroba może powodować objawy jak przy zawale?Boli mnie między łopatkami i lewa ręka.Mam 30 lat.Nie biorę żadnych leków(ostatnio polopirynę i etopiryne tylko).Jest możliwe żeby groził mi zawał?

Tak, nerwica może mieć takie objawy somatyczne. Skoro już kilka miesięcy temu dostała Pani diagnozę, to najwyższy czas zacząć leczenie. Pozdrawiam

Witam, objawy nerwicowe przejawiają się w sferze psychicznej, ale również fizycznej. Wiele objawów może być podobnych do innych stanów chorobowych. Nerwice zalicza się do zaburzeń o charakterze czynnościowym, czyli takie które wpływają na zmianę czynności narządów. U Pani są to zakłócenia czynności układu krwionośnego (zaburzenia rytmu, tachykardia). Nie stanowi bezpośredniego zagrożenia zawału serca.

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Może pani spróbować również technik relaksacyjnych, aktywności ruchowej (bez obaw, ponieważ w nerwicy ból nie ma związku z wysiłkiem, jak w chorobach wieńcowych). Zaobserwować w jakich sytuacjach źle się pani czuje. Pozdrawiam serdecznie

Witam
Objawy, które Pani opisuje czasami towarzyszą nerwicy.
Nieleczona nerwica prowadzi do pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą
leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji
jest psychoterapia. Podczas psychoterapii
leczy się nie tylko objawy choroby ale również dociera się
do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie