Czy nerwica może powodować uciski i bóle w klatce piersiowej?

Witam.Pisalam o szybkim biciu serca i kilkudniowym bolu, ucisku w klatce poersiowej. Lekarz przepisal mi bisocard na serce oraz zalecil wizyte u psychiatry poniewaz u psychologa bylam dopiero na pierwszej wizycie. Dodam ze mam straszne leki, napady placzu, strach o zycie o zdrowie. Nie zrobila mi ekg ani rtg klatki poersiowej. Czy to mozliwe ze nerwica powoduje ucisk i bol?

Witam, tak, to jest możliwe. Lekarze mają określoną pulę badań, na jakie mogą dać skierowania w danym okresie. Przypuszczam, że lekarz po wywiadzie i zbadaniu ciśnienia oraz badaniu osłuchowym tak stwierdził, że są to dolegliwości o podłożu nerwowym i dlatego od razu zlecił Pani wizytę u lekarza psychiatry. Bardzo możliwe, że tak jest, niemniej dla pewności, bo widzę, że to Panią niepokoi, można zrobić EKG, może Pani poprosić lekarza przy następnej wizycie, jeżeli dolegliwości będą się utrzymywać. Można byłoby jeszcze zrobić badania: lipidogram, potas, sód, glukozę i z wynikami badań udać się do psychiatry.