Czy nerwica natręctw może zmienić się w schizofrenię?

Witam mam pytanie od ponad roku lecze sie na nerwice natrectw zdiagnozowana przez lekarza i chodze na terapie leki odczuwam mniejsze ale sa momenty ze sa nasilone i czy ta nerwica skoro trwa tyle czasu moze sie zamienic w schizofrenie ?? znalazlem art gdzie pisze ze nieleczona moze a ja sie rok lecze i jeszcze ja mam,

Dzień Dobry Panu,

Bazując na Pana informacji, leczony jest Pan komplementarnie, tj. poprzez równoległe zastosowanie farmakologii i psychoterapii, co daje skuteczność wyleczenia.
Niestety jest to proces terapeutyczny, który trwa i jest potrzeba żeby dał Pan sobie wewnętrzne przyzwolenie na ten czas.

Do powodzenia terapii istotna jest współpraca z lekarzem i samozaparcie, by wykonywać zalecone zadania.
W przypadku leczenia nie ma możliwości zachorowania na schizofrenię.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Proszę o swoich obawach powiedzieć osobie prowadzącej leczenie. Być może forma lub metoda pracy nie jest właściwie dobrana do Pana potrzeb. Po rocznej terapii spodziewałabym się odczuwalnej dla Pana poprawy, więc rozumiem pański niepokój. Ostatecznie proszę rozważyć konsultację u innego specjalisty celem porównania metod i proponowanych rozwiązań. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam, leczenie nerwicy natręctw może trwać długo - szczególnie jeżeli to jest leczenie
psychoterapeutyczne. Powinien Pan porozmawiać z psychoterapeutę na temat postępów,
celu i czasokresu a także wyjawić swoje obawy. W końcu psychoterapeuta to osoba, której Pan ufa i
z którą ma Pan swego rodzaju więź. Jeżeli tak nie jest to niech Pan zmieni psychoterapeutę. Pozdrawiam

Witam, proszę porozmawiać o swoich obawach z lekarzem prowadzącym, oraz z terapeutą. Czego spodziewa się Pan po psychoterapii, czemu nie sięgnął Pan zamierzonych efektów, jakie zmiany wprowadzić.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl