Czy nerwica z lękami może powodować uczucie derealizacji?

Czy Nerwica z Lekami może powodować uczucie derealizacji oraz depersonalizacji. Plus Ucisk rozchodzący się od stóp po czaszkę. Ucisk nasila się podczas chodzenia, a dokładnie nacisku stopy na podłoże. Plus przy skrętach kręgosłupa w szczególności podczas ruchu na boki czy skręty.

Magdalena StusiĹska

Tak, mogą wystąpić takie problemy, proszę skonsultować się z lekarzem.

Szanowny Panie, objawy, o których Pan pisze mogą mieć charakter psychosomatyczny i wiązać się z zaburzeniami lękowymi (które potocznie określa się mianem nerwicy). Ucisk, który Pan odczuwa jest wiązać się może z wadą postawy/zwyrodnieniem kręgosłupa, ale też przypomina parestezje w zaburzeniach lękowych, objawy często są mylone z SM i innymi schorzeniami ośrodka nerwowego. Parestezje mogą występować również po zażyciu niektórych leków. Zalecam Panu umówić się na konsultecję u psychoterapeuty mającego doświadczenie w psychosomatoterapii. Świetne efekty w leczeniu tego typu zaburzeń daje Pracą z Ciałem (ćwiczenia nad ugruntowaniem, praca z oddechem, metody Alexandra Lowena). Adresy zaufanych specjalistów znajdzie Pan na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej