Czy nerwicę lękową można w pełni wyleczyć?

Rok temu podczas stresującego dla mnie okresu "dopadła" mnie nerwica lękowa, którą udało mi się zwalczyć podczas terapii, jednak powikłaniem jest u mnie uczucie pogorszenia pamięci, czasami muszę się zastanowić co robiłam wczoraj, ponadto dość często zapatruje się w jedno miejsce, co bywa irytujące. Mam wrazenie, ze oba te zjawiska nie występują stałe, tylko w momentach pogorszenia samopoczucia, co jeszcze od czasu do czasu mnie lapie. Przez niecałe pół roku zażywałam wenlafsksyne. Czy to minie?

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Dzień dobry,
Zalecałabym terapię poznawczo – behawioralną, jej celem jest zmiana dysfunkcjonalnego (nieadaptacyjnego) sposobu myślenia, co w konsekwencji ma przyczynić się do poprawy jego samopoczucia i zmiany w zachowaniu.
Pozdrawiam
M.Prus
www.renovo-lublin.pl