Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy neurolog dziecięcy może zdiagnozować dziecko pod względem autyzmu?

Witam Czy neurolog dziecięcy może zdiagnozować dziecko pod względem autyzmu? Jeżeli tak, to czy może on wydać orzeczenie,że dziecko nie posiada cech autystycznych i tym samym podważyć wcześniejszą diagnozę psychiatry? Również psycholog rozwojowy nie widzi tego zaburzenia.
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu to proces ukierunkowany na wywiad z rodzicami, obserwacje zachowania, opinie specjalistów takich jak psycholog, psychiatra, neurolog, pediatra rozwojowy. Warto poszukać odpowiedniego ośrodka zajmującego się specjalistyczną diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu w Państwa okolicy, która zapewni weryfikację opinii psychiatry. Jak Państwo zauważyli, nie opierać diagnozy tylko na orzeczeniu jednego specjalisty.

umów wizytę 0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
69 poziom zaufania

Witam
Badanie neurologiczne jest jednym z elementów diagnozy. Skoro lekarz stwierdza, że nie widzi cech to znaczy, że ich nie zaobserwował podczas badań. Jeśli są rozbieżne diagnozy to trzeba popracować z dzieckiem terapeutycznie i po pewnym czasie powtórzyć badania.
Pozdrowienia AM

Pedagog, terapeuta, coach.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety