Czy nic mi nie będzie po wypiciu piwa i zażyciu paracetamolu?

Witam. Regularnie pije po 3-4 piwa czasami codziennie czasami co dwa dni. Nie przyjmuje żadnych leków. Dziś wypiłem paracetamol w dawce 500 mg. Czy nic mi nie będzie?

Lek. Paweł Szadkowski

Stanowczo odradzam tak regularne i nadmierne spożywanie alkoholu. Przyjmowanie paracetamolu w takich okolicznościach jest jeszcze gorszym pomysłem ponieważ w połączeniu z alkoholem bardzo obciąża on wątrobę. Lepszym NLPZ-em w takim przypadku będzie już aspiryna czy ibuprofen.