Czy nie dostarczam organizmowi za mało kalorii?

Witam . Mam 30 lat 170 cm . Moja waga zawsze wynosiła 80 kg. Postanowiłam się odchudzać przez redukcję kcl. Obecnie m 72 kg. Tracę średnio 1 kg tygodniowo. Mój przykladowy dzienny jadłospis to: Śniadanie.1 kawałek ciemnego chleba z sałatą tuńczykiem i rzodkiewki. 2 śniadanie.1 kawałek ciemnego chleba z serem i pomidorem. Obiad. 3 ziemniaki z buraczkami lub surówka. Nie jadam mięsa czasami chuda zupa około 2 szklanki. Kolacja twaróg chudy 150 g. . Zamieniamy warzywa na kanapkach i mniej więcej tak wygląda dzienne Menu. Pije wodę, 3 kawy z mlekiem i herbaty. Wszystko bez cukru. Moje pytanie brzmi czy nie dostarczam organizmowi za mało kalorii? Dodam że mam siedzący tryb pracy.

Dzień dobry,
Pani przypuszczenia są słuszne. "Na oko" wydaje się, że je Pani zbyt mało, nawet jeśli chce Pani schudnąć. Pani zapotrzebowanie kaloryczne to ok. 2000 kcal. Aby zdrowo zredukować masę ciała należy odjąć od tej liczby ok. 300 do max. 500 kcal. W internecie dostępne są różne kalkulatory kalorii, proszę przeliczyć, ile spożywa Pani w swoich posiłkach. To, co dodatkowo rzuca się w oczy to mała różnorodność produktów, która może prowadzić do niedoborów oraz bardzo niewielkie ilości tłuszczu, który nam kobietom, jest szczególnie potrzebny.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Witam. Z tego co Pani napisała jest to raczej za mało kalorii poza tym dieta uboga która prowadzi do niedoborów.Proponuję jak już wspomniano przeliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne lub skorzystać z pomocy dietetyka.
Pozdrawiam
Monika Konieczna
Grodków