Czy nie jestem za gruba? Jakie ćwiczenia pomogłyby mi schudnąć?

Mam 13 lat, ok. 165 cm wzrostu i ważę 57 kg. Wydaje mi się, że jestem troszkę za gruba. Nigdy nie stosowałam dużych diet. Oczywiście ograniczałam słodycze i nie jadam ciężkich, sytych kolacji. Czy różne ćwiczenia przyniosą efekt i troszkę schudnę? W jakim czasie? Jakie stosować ćwiczenia? Ile czasu ćwiczyć?? A może stosować jakąś małą dietę? Chcę spalić ok. 7 kg.

W dni powszednie jadam śniadanie - jedna lub dwie kanapki z chlebem razowym, szynką i jakimś warzywem, na drugie śniadanie zazwyczaj kanapka lub serek, obiad: zawsze średnia porcja zupy i jakieś drugie danie, a na kolację najczęściej piję herbatę, mleko lub kakao i jedna mała kanapka. Dzień z weekendu: śniadanie ok. 2-3 kanapki z szynką i warzywem, nie jadam w weekendy drugich śniadań, na obiad np. kurczak pieczony, ryż i brzoskwinia z puszki, kolacja herbata. W międzyczasie zjem jakiś owoc, np. kiwi lub truskawki, a także jakiś kawałek ciasta. Czasami ćwiczę w domu, np. skaczę na skakance i jeżdżę na rowerze ok. 20 min.

Witam,

Twoja masa ciała według siatek centylowych dla BMI jest prawidłowa, dlatego nie powinnaś się odchudzać. Może to niekorzystnie wpłynąć na Twój rozwój, a także spowolnić tempo Twojego metabolizmu.

Dodatkowo Twój codzienny jadłospis jest prawidłowy, możesz zajrzeć do artykułu poświęconego zdrowym nawykom żywieniowym i sprawdzić, czy zdrowo się odżywiasz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.