Czy nie ma innej metody na torbiel i wysoki testosteron?

Mam 27 lat.1.5 roku temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam 6lat. Niestety po odstawieniu dostałam trądzik na twarzy, czarne włoski na sutkach i nie tylko, moje cykle trwają ok. 30- 40dni . Wykonałam badania (DHEA-S 259,6 qg/dl), (testosteron 110 ng/dl znacznie podwyższony) , (FT4 16,22 pmol/l ) , (TSH 1,12 qlU/ml) oraz mam torbiel na jajniku 3cm. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne abym brała aż do menopauzy.Czy nie ma innej metody na torbiel i testosteron wysoki?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Sugerują wizytą u lekarza endokrynologa