Czy nie ma możliwości zrobienia mostu na martwych zębach?

Witam jestem w takiej sytuacji,że w wyniku leczenia sprzed 5 lat mam wszystkie górne zęby martwe,są także bardzo kruche i polowa z nich się połamała.Dentysta namawia mnie na implanty,wolałabym coś tanszego.Czy nie ma możliwości zrobienia mostu na martwych zębach?

Witam.
Na zębach martwych wzmocnionych wkładami koronowo-korzeniowymi można zamocować mosty. Zależy to także od położenia poszczególnych zębów. Czasami przy niekorzystnym położeniu filarów mosty na implantach są rozsądniejszą propozycją. O tym decyduje stomatolog po badaniu klinicznym i radiologicznym.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas