Czy nie mając okresu mogę starać się o dziecko?

Witam. Już od 2 miesięcy nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, a od okresu po tabletkach minęło już 57 dni (dostalam 3-dniowy okres po 4 dniach po odstawieniu tabletek anty). Dodam, że trochę zamieszałam, bo przyjęłam z nowej paczki 3 tabletki i wtedy odstawiłam całkiem. 2 tygodnie temu przyjmowałam przez 6 dni tabletki na wywołanie okresu. Lekarka powiedziała, że po 6-10 dniach powinnam dostać okres, a tu minęły już 2 tygodnie i nic.

Moje pytanie to: czy w tym czasie, teraz, mogę zajść w ciążę? Czy jest to mozliwe, czy muszę czekać aż dostanę okres, aby starać się o dziecko? Dodam, że robiłam wcześniej 2 testy ciążowe i wyszły negatywnie, ale nie wiem czy powinnam zrobić kolejne, czy możliwa jest ciąża? Nie zabezpieczamy się z mężem już od kiedy nie biorę tabletek anty. Nie wiem co robić i co myśleć. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych cykl miesiączkowy może przez jakiś czas (nawet do pół roku) być rozregulowany. Miesiączki pojawiać się mogą w nieregularnych odstępach, podobnie owulacje. Zajście w ciażę jest jednak teoretycznie możliwe - trudno jedynie określić, kiedy występuje owulacja, a więc kiedy najlepiej "wzmóc starania".

Określenie tego momentu ułatwić może oberwacja śluzu szyjkowego - w czasie okołoowulacyjnym staje się on bardziej przejrzysty, ciągnący i obfity.

Pozdrawiam serdecznie!