Czy nie mając zęba, można nosić aparat?

Czy nie mając zęba można nosić aparat? Czy najpierw trzeba go uzupelnic? Slyszalem ze jest opcja by 7 przesunac w miejsce brakujacej 6 a 8 w miejsce 7. Ile jest w tym prawdy?

Tak ortodontycznie można przesunąć zęby przy brakach zębowych. Wiadomo jest to czasochłonne i wymaga cierpliwości, ale taka opcja leczenia istnieje.

Jeśli brakuje zęba to właśnie leczenie ortodontyczne może pomóc w zamknięciu luki i nie będzie konieczne leczenie protetyczne czy implantoprotetyczne. Warto rozważyć z ortodontą taką opcję z uwzględnieniem za i przeciw.
Pozdrawiam
Tomasz Bigas, www.astra-dent.pl