Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 1 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nie można ćwiczyć przy kolanie skoczka?

Witam, ortopeda stwierdził u mnie kolano skoczka - przeciążyłam prawe kolano ćwicząc. Zdjęcie rtg i usg nie wykazały zmian zwyrodnieniowych itp. Lekarz przepisał mi Structum i kazał brać je przez dwa miesiące. Ale zaznaczył żebym przestała ćwiczyć - jedynie basen i ćwiczenia na górną partie ciała wchodzą w grę. Czy faktycznie trzeba wszystko ograniczyć skoro bólu kolana już nie ma? Czy nie trzeba właśnie ćwiczyć mięśni nóg żeby trzymały to kolano? Pozdrawiam
KOBIETA, 32 LAT 10 miesięcy temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

W początkowym okresie leczenia unika się sytuacji prowokujących ból. W odpowiednim momencie wprowadza się ćwiczenia rozciągające, ćw. propriocepcji, ćw. wzmacniające mięśnie pośrednio wpływające na pracę stawu kolanowego np. mm. pośladkowe; później ćw. ekscentryczne, które są podstawą leczenia zachowawczego. Podczas leczenia wykonuje się także zabiegi z zakresu fizykoterapii (głównie elektroterapii), które przyspieszają regenerację tkanek, kinesiotaping, terapię manualną (mobilizacja i manipulacja tkanek miękkich). W razie braku poprawy stosuje się leczenie z wykorzystaniem czynników wzrostu, w ostateczności lecenie operacyjne.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety