Czy nie można ćwiczyć przy kolanie skoczka?

Witam, ortopeda stwierdził u mnie kolano skoczka - przeciążyłam prawe kolano ćwicząc. Zdjęcie rtg i usg nie wykazały zmian zwyrodnieniowych itp. Lekarz przepisał mi Structum i kazał brać je przez dwa miesiące. Ale zaznaczył żebym przestała ćwiczyć - jedynie basen i ćwiczenia na górną partie ciała wchodzą w grę. Czy faktycznie trzeba wszystko ograniczyć skoro bólu kolana już nie ma? Czy nie trzeba właśnie ćwiczyć mięśni nóg żeby trzymały to kolano? Pozdrawiam

W początkowym okresie leczenia unika się sytuacji prowokujących ból. W odpowiednim momencie wprowadza się ćwiczenia rozciągające, ćw. propriocepcji, ćw. wzmacniające mięśnie pośrednio wpływające na pracę stawu kolanowego np. mm. pośladkowe; później ćw. ekscentryczne, które są podstawą leczenia zachowawczego. Podczas leczenia wykonuje się także zabiegi z zakresu fizykoterapii (głównie elektroterapii), które przyspieszają regenerację tkanek, kinesiotaping, terapię manualną (mobilizacja i manipulacja tkanek miękkich). W razie braku poprawy stosuje się leczenie z wykorzystaniem czynników wzrostu, w ostateczności lecenie operacyjne.