Czy nie nastąpiła pomyłka w związku z lekiem Diphergan?

2 dni temu byłam u lekarza psychiatry i przepisał i lek diphergan 25 mg ja leczę się psychiatrycznie dotychczas zazywałam sertranorm 50 mg i afobam 25 mg po tym lekach czuje się dobrze a diphergan nie zażywałam boje się że może mi zaszkodzić czy nie nastąpiła pomyłka w związku z tym lekiem ten lek miała inna osoba zażywać

Witam!
Brak wielu danych dotyczących istotnych spraw, np. przyczyny leczenia, wieku, wagi i wielu innych. Można domniemywać, że leczenie dotyczy problemów emocjonalnych. Do tej pory przyjmowała Pani Sertranol 50 mg i Afobam 0.25 mg (25mg to z pewnością jest pomyłka). Benzodiazepin, w tym Afobamu, nie należy stosować przewlekle - grozi uzależnieniem. Diphergan jest słabym neuroleptykiem, o działaniu m. in. przeciwalergicznym i w podanej przez Panią dawce działa łagodnie p/lękowo, rozluźniająco i nie daje uzależnień! Można taką kombinację stosować w leczeniu łagodnej depresji, zaburzeń nerwicowych i psychosomatycznych. Proszę nie zapominać o psychoterapii jako leczeniu przyczynowym.
Powodzenia
W. Łuczkowski.