Czy nie powinnam mieć laparoskopii?

Leżę w szpitalu z torbielą wielkości 7 cm na 4.5 cm lekarze chcą mnie wypisać do domu twierdząc że musi sama pęknąć. Strasznie się tego boję ponieważ w 2010 roku o 1 cm większą torbiel pękła mi i rozerwała mi jajnik i konieczna była operacja. Brakowało mi wtedy 1 h żeby umrzeć. Czy to normalne że mnie wypisują czy nie powinnam mieć laparoskopii? Muszę wspomnieć że mam 27 lat i PCO a jeszcze nie rodzilam.

O postępowaniu decyduje lekarz prowadzący pacjentkę, proszę swoje wątpliwości przedstawić lekarzowi i wspólnie podjąć dalsze kroki postępowania.
Pozostawienie torbieli tak dużej do samoczynnego pęknięcia może być zagrożeniem życia dla pacjentki.