Czy nie powinnam zbadać także tarczycy?

Dzień dobry. Miałam robiona morfologie krwi, w której jedynie neutrofile odbiegają od normy. W wartości bezwzględnej wynoszą 1.85, przy normie od 2.5. Procentowo miałam także podwyższone limfocyty ale wartość bezwz. Ok.Dodatkowo glukoza wynosiła 91 przy normie do 99. Sporo. Leukocyty w normie. HIV ujemny. Zastanawiam się czy nie powinnam zbadać także tarczycy? Bardzo proszę o pomoc bo wyniki mnie niepokoją. Nadmienię, ze w rodzinie miałam przypadki szpiczaka.

Takie zmiany są dość częste i jeśli nie ma innych dolegliwości to nie trzema mnożyć badań. Kontroluje się morfologię raz na 6-8 tygodni. Jeśli pojawią się inne dolegliwości lub zmiany w morfologi nasilały się wtedy konieczna jest konsultacja hematologiczna. Może pani wykonać badania na tarczycę czyli TSH, ale jeśli nie ma specjalnych dolegliwości to nie wskazań.